Přijměte srdečné pozvání na vernisáž výstavy Boudník v Pražákově paláci Moravské galerie v Brně v 18 hodin. 

Více o výstavě >>> Osobnost Vladimíra Boudníka patří na poli české poválečné abstrakce k těm klíčovým. Výstava představuje umělcovy základní principy a přístupy k experimentální grafice a zároveň konfrontuje Boudníkovu tvorbu se současným uměním. Kromě uměleckých děl Vladimíra Boudníka se tak můžete těšit také na jména jako Jiří Černický, Jiří Skála, Pavel Mrkus, Matěj Al-Ali nebo Filip Turek a J. H. Kocman. Jedním z výchozích bodů je i připomenutí Boudníkovy výstavy, kterou v roce 1967 připravil Jiří Valoch pro Dům umění města Brna. K vidění budou rovněž archivní materiály jako korespondence nebo fotografie.

Kurátoři výstavy: Ondřej Chrobák, Petr Ingerle

Více na
http://bit.ly/boudnikMG

 

Současně s s vernisáží Boudník proběhne i vernisáž výstavy FRASER BROCKLEHURST: PILLOW TALK. 

Více o výstavě >>> Fraser Brocklehurst žije a tvoří v Česku od roku 1998. Pro svoji výstavu v Moravské galerii zvolil cyklus obrazů tvořený na nenapnutých textiliích, případně na rozměrných, nenapnutých papírech. Nejrůznějšími druhy barev zachycuje a variuje témata, která se u něj často vracejí.

Kříže, vrtulník, pařez stromu… Jeho způsob malby je do značné míry expresivní, volnými tahy štětce vytváří záznamy situací a v tlumenější barevnosti předkládá divákovi varianty svého pohledu na realitu.

Kurátor: Richard Adam

Informace

Datum a čas
4/4/2019 18:00
Vstupné
Zdarma
Budova
Pražákův palác
Typ akce
vernisáž

Mapa stránek