Italian Design Act

Folk&Role

Italian Design Act

Moravská galerie bude po čtyři dny hostit událost, která vás prostřednictvím výstavy, workshopů, designového obchodu a přednášek vtáhne do centra současného italského designu, reprezentovaného novou generací inovativních italských tvůrců.

Návštěvníci se budou moci během akce naučit a vyzkoušet několik designérských postupů od návrhu nábytku, módy, ilustrace, až po nové oblasti jako jsou interaktivní design a sociální média.

Hlavním tématem akce je role designérů v dnešní společnosti a ukázka, jak lokálních propojení mezi designéry, výrobci, mladými podnikateli, umělci, aktivisty, akademiky a leadery v jejich městě či zemi může přinést řešení a přínos pro globální výzvy přesahující tento region.

Tato akce vyzdvihne a poukáže na povahu a charakter designéru a kreativců, a jejich postavení vůči neustálé proměně prostředí, ve kterém se pohybují a nutnosti na tyto společenské změny, reagovat a vytvářet nové role a profese.

Využíváním, prověřováním a novým uspořádáváním kulturních tradic a lokálních příběhů prostřednictvím své práce mohou být designéři neuvěřitelnou silou, která otevírá cestu k novým možnostem. Tak se pojďme podívat, "co všechno design zmůže".

Italian Design Act

WORKSHOPY

 • Ilustrace s Annou Parini: Předstírejte, že máte deadline 
  3. 3. od 10 h
 • Nábytkový design s Ciszakem Dalmasem: Manifest nábytku
  3. 3. od 10 h
 • Sociální média a personální značka s Aurorou Rapalino: Jak digitální jsi? Vytvoř si svou personální značku
  3. 3. od 10 h
 • Módní design se značkou RitaRita: Látkový příběh
  4. 3. od 13 h

Cena každého workshopu je 220 Kč. Pro registraci a více informací pište nebo volejte na office@kogaa.eu nebo na +420 608 428 434. Všechny kurzy budou vedeny v angličtině, v případě potřeby s českým překladem.

PŘEDNÁŠKY
3. 3. 16-19 h

 • Vittorio Venezia (produktový design)
 • Anna Parini (ilustrace)
 • Alberto Nespoli - EligoStudio (produktový a interiérový design)
 • Margherita Mazza - RitaRita (design módy)
 • Andrea Caruso a Alberto Gobbino - Ciszak Dalmas (produktový design)
 • Aurora Rapalino (interakce a sociální média)

Vstupné je zdarma, bez nutnosti předchozí registrace. Přijďte prosím včas, kapacita sálu je omezena.

Akci pořádá Italské velvyslanectví v Praze, ve spolupráci s brněnským architektonickým studiem KOGAA a Moravskou galerií v Brně, pod záštitou Města Brna, Jihomoravského kraje, Turistického informačního centra a firmy Nová Mosilana, a.s.

FB ikonka

 

Informace

Datum a čas
od 2/3/2017 19:30
do 5/3/2017 18:00
Budova
Uměleckoprůmyslové muzeum
Typ akce
výstava

Souvislosti

Soubory
Pozvánka

Mapa stránek