ART’S BIRTHDAY

Umění bude mít v lednu již miliónté padesáté čtvrté (1. 000. 054) narozeniny a to si zaslouží pořádnou oslavu. Tentokráte budeme slavit ve velkém stylu v moravské metropoli, Brně, které ožije hned na třech místech: 

● PRAHA/Fórum pro architekturu a média
● Moravská galerie v Brně (Pražákův palác)
● Filharmonie Brno (Besední dům)

Moravská galerie bude mít u příležitosti oslav Narozenin umění v Pražákově paláci otevřeny od 16 h do 22 h všechny aktuální výstavy i expozici ART IS HERE.

16:00 | Narozeniny umění pro děti
Každé narozeniny si zaslouží tu nejlepší oslavu s překvapením a umění není výjimkou. Pokuste se s námi umění překvapit pořádnou party přímo před díly v expozicích Moravské galerie. Našemu oslavenci zahrajeme na speciální hudební nástroje, zarecitujeme dadaistickou poezii nebo od srdce zatančíme. Největším darem pro umění však bude právě vaše návštěva! Určeno všem dětem bez věkového omezení. /// vstup zdarma

20:00 | Komentovaná prohlídka
Komentovaná prohlídka expozice ART IS HERE s kurátory MG. /// vstup zdarma

20:40 | Petr Váša: Bylo-Bude
Fyzická báseň Petra Váši na motivy vizuální instalace Textová stěna (Da-libor Chatrný, 2011 - 2012 v prostorách stálá expozice ART IS HERE, Pražákův palác MG).
Textovou stěnu Dalibor Chatrný vytvořil na sklonku svého života. Je to soubor sta tabulek tvořený příslovci, popěvky, nahodilými slabikami a úryvky slov. Pomyslný sumář sdělení, které autorovy utkvěly v paměti, můžeme aktualizovat prostřednictvím vlastního čtení - a to nejenom pomocí verbalizace, ale i fyzického pohybu prostorem. Slova, barvy, vztahy mezi jednotlivými tabulemi textové stěny i samotný prostor expozice ART IS HERE se tak akusticky zhmotní ve fyzické básni Petra Váši, do jejíž realizace se budou moci libovolně zapojit i přítomní diváci). /// vstup zdarma

FB ikonka

Informace

Datum a čas
17/1/2017 16:00 - 22:00
Budova
Pražákův palác (Kavárna Praha)
Typ akce
společenská událost

Mapa stránek