Noc ve výstavě III: V říši bájí

Noc ve výstavě III: V říši bájí

Koncert Korngold Quartet s výběrem ze skladeb Bohuslava Martinů, čtení zápisků z cely ve francouzském vězení Santé, komentovaná prohlídka výstavy orientovaná na osudy skupiny umělců kolem Rudolfa Kundery, příbuzného Milana Kundery. To vše a mnohem více na výstavě Zastihla je noc: čeští umělci ve Francii 1938-45 v Moravské galerii v Brně.


Program:

18:00 Koncert Korngold Quartet s výběrem ze skladeb Bohuslava Martinů, který obdobně jako výtvarní umělci zastoupení na výstavě Zastihla je noc přežíval 2. světovou válku ve Francii. Nejen láska k této zemi jej sblížila s Janem Zrzavým či Rudolfem Kunderou, jejichž díla jsou na výstavě zastoupena.

19:10 Komentovaná prohlídka výstavy se Silvií Šeborovu zaměřená na osudy umělců, kteří se přátelili se skladateli Vítězslavovu Kaprálovou a Bohuslavem Martinů, či synem Alfonse Muchy Jiřím Muchou. 

20:30 Čtení z knih Turistou proti své vůli a Vězení, v nichž Adolf Hoffmeister vylíčil zážitky z francouzského vězení Santé, ve kterém strávil na samotce krutou první válečnou zimu. 

Výstava otevřena do 22:00. 

V ArtMapě připravena čítárna s literaturou vztahující se k tématu výstavy Zastihla je noc. 

Program vzniká ve spolupráci s kavárnou Morgal, která připravila na večer speciální vánoční občerstvení. 

Noc ve výstavě vznikla jako doprovodný program k výstavě Zastihla je noc, jejím cílem je aktualizovat tematiku, kterou výstava zprostředkovává a pokusit se ji zasadit do současného kontextu. 

 

V říši bájí

Informace

Datum a čas
10/12/2015 18:00 - 22:30
Vstupné
140,- / 100,- studenti, senioři, SPMG
Budova
Místodržitelský palác
Autor
Silvie Šeborová
Typ akce
společenská událost

Mapa stránek