Jak se dělá galerie / galerie pod lupou

Chtěli byste poznat, co znamená být kurátorem výstav současného umění nebo lektorem? Chcete se podívat pod pokličku světa galerie, do prostor depozitářů a archivů a restaurátorských dílen? Rádi byste se seznámili s dobrodružnou historií sbírkových předmětů nebo si prohlédli vzácnou sbírku bibliofilií? Sníte o tom, že se jednou stanete ředitelem galerie nebo restaurátorem uměleckých předmětů?

Každou první středu v měsíci můžete přijít nahlédnout do zákulisí Moravské galerie v Brně! Návštěvy jednotlivých pracovišť, diskuse se zaměstnanci a workshopy, kde si sami vyzkoušíte zajímavé aspekty jednotlivých profesí.

Jak se dělá galerie
Středa 4/3/2015 v 17.30 h

Jaké jsou funkce galerijních institucí? S jakým prostředím a s jakými lidmi se tu můžeme potkat? Adrenalinové setkání s šéfkurátorem Moravské galerie v Brně Ondřejem Chrobákem a workshop se současným umělcem Davidem Bőhmem. S nadhledem, humorem a pomocí výtvarné zkratky se pokusíme prostředí galerií a umělecké scény okomentovat.

Na workshopu si vyzkoušíte zajímavé aspekty jednotlivých profesí.

Určeno studentům středních a vysokých škol a laické veřejnosti. Pro omezený počet zájemců.
Rezervujte si místo e-mailem na da@moravska-galerie.cz nebo telefonicky na 532 169 156. Za finanční podpory statutárního města Brna.

V 50 / 30 Kč studenti a senioři

Informace

Datum a čas
4/3/2015 17:30
Budova
Pražákův palác
Typ akce
přednáška

Mapa stránek