XII. ProART Festival 2015

Opět po roce je tu zas pro vás největší český workshop festival s filozofií nadžánrového propojování. Originální fúze denních uměleckých dílen a večerních divadelních produkcí budou tentokrát hostit brněnské Divadlo na Orlí / Hudebně-dramatická laboratoř JAMU, Centrum experimentálního divadla, Moravská galerie v Brně a v hlavním městě prostory HAMU, Experimentální prostor NoD a Ponec - divadlo pro tanec.

Tento rok do Čech zavítá 25 pedagogů z 12 světových zemí. Festival se letos ponese v duchu tématu Němí básníci nad městem - Zuřivá poezie dneška, který byl zvolen z touhy po hledání současných forem poezie v našem každodenním všedním životě.

Stejně jako loni festival nabídne sérii exkluzivních pěveckých masterclass tentokráté s Ivou Bittovou, Radkou Fišarovou, Kateřinou Beranovou a Italem Damianem Binettim.

Mezi tanečními pedagogy přivítáme mj. Nira Ben Gala a Nira De Volffa z Izraele, Jeongho Nam z Jižní Koreji,Leonie Wahl, Katarínu Vlnieškovou a Hygina Delimata z Rakouska, z Velké Británie k nám opět zavítá Neil Paris a Českou republiku bude reprezentovat mj. primabalerína Barbora Kohoutková.

Herecké dílny povedou režiséři Národního divadla v Praze Ivan Rajmont a Štěpán Pácl,alternativní scénu bude reprezentovat Josef Vlkze Slovenska. V programové nabídce naleznete i fotoworkshop, kytarovou masterclass, malířský artworkshop a další umělecké žánry.

 ProART Festival je otevřen každému bez omezení věku či profesní úrovně, lekce jsou odstupňovány podle obtížnosti. Denní plán si vytváří každý sám, každý účastník dostane k workshopům zdarma také jeden volný vstup na večerní program. Přihlásit se na workshopy je možné prostřednictvím elektronické přihlášky na webu www.proart-festival.cz

Program pro Brno naleznete zde: http://www.proart-festival.cz/cz/program-brno-2015/

V Moravské galerii se můžete těšit na Choreografickou Masterclass/Česko-německou tvůrčí taneční dílnu choreografky Bärbel Stenzenberger (D) ve dnech 18-24/7 a Opera Masterclass mezinárodní pěvkyně Kateřiny Beranové za klavírního doprovodu Marty Vaškové ve dnech20-24/7. V přednáškovém sále se můžete zúčastnit dílen herectví režiséra Národního divadla v Praze Štěpána Pácla a kytarové masterclass Omara Rojas Ruize (MEX/CZ) a to 18-24/7, stejně jako pěveckého ateliéru muzikálové zpěvačky a šansoniérky Radky Fišarové (20-22/7).

Informace

Datum a čas
od 18/7/2015 0:00
do 2/8/2015 0:00
Vstupné
na každý workshop individuální
Budova
Uměleckoprůmyslové muzeum
Typ akce
workshop

Mapa stránek