Inspirativní ráno # 26 s Lukášem Oravcem

Už za týden proběhne další Inspirativní ráno, tentokrát ve spolupráci s festivalem JAZZFESTBRNO ! O čem bude?

Téma:
Co všechno jste chtěli vědět o jazzu a báli jste se zeptat...

Host:
LUKÁŠ ORAVEC
Lukáš Oravec se narodil v Žilině na Slovensku. Po absolvování žilinské konzervatoře byl přijat na Royal Academy of Music Aarhus. Studoval obor klasické hudby, avšak táhlo ho to k jazzu, a tak mu na jeho žádost bylo umožněno věnovat se studiu jazzové trubce pod vedením Jakoba Buchanana. Ve studiu pokračoval na Janáčkově akademii múzických umění v Brně na katedře vážné hudby a na katedře jazzové interpretace. Jednou z jeho největších zkušeností byla stáž na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanovskiego Katowice v Polsku. Od roku 2011 se věnuje studiu jazzové interpretace na Janáčkově akademii múzických umění v Brně u profesora Juraja Bartoša a byl přijat na jazzovou katedru Master of Arts City of Vienna University.

Spolupracoval v mnoha bigbandech a projektech. RAMA Big Band (DK) s mezinárodním obsazením pod vedením Jense Christiana Jensena, Geira Lysne, Iana McDougalla a mnoha dalších. Od roku 2003 byl členem Big Bandu Konzervatória Žilina. Byl členem žilinské formace Balkansambel (SK) či brněnské kapely Next Phase (CZ). Je členem Big Bandu Gustava Broma a Bandu Mila Suchomela. Od roku 2012 hraje se svým projektem Lukáš Oravec Quartet (SK/HU), s kterým už má za sebou největší ocenění v soutěži nové tváře slovenského jazzu za "zralý kolektivní výkon". Debutové album "Introducing Lukáš Oravec Quartet" získal cenu Esprit 2013 za nejlepší jazzové album roku.

O tom všem a dalším se můžete dozvědět nadcházející středu!

Samozřejmě na vás budeme čekat v Moravské galerii a k tomu připravená Čerstvá káva !
Ale pozor! Tentokrát pro vás máme novinku! Kromě kávy si budete moci dát i ČAJ! Ten vám budou podávat čajoví nadšenci z čajovny  Cesta čaje, čajovna a obchody s čajem! Máte se na co těšit!

 

Inspirativní Ráno 26_resized

Informace

Datum a čas
15/4/2015 8:30
Vstupné
Vstupné dobrovolné
Budova
Místodržitelský palác
Typ akce
veřejná debata

Mapa stránek