Prostor pro umění IV.

Diskuzeo povaze vztahů umělce, galeristy a kurátora v českém prostředí a o specificích českého trhu s uměním a státní podpory, během které se dotkneme pozice současného umělce v konfrontaci s pozic kurátora a galeristy. Dokneme se rozdílu mezi českým a zahraničním prostředím  a budeme řešit nakolik ovlivňuje scénu i způsob a objem podpory zre státních i soukromých zdrojů.

 

Moderátorka:  Andrea Demek (MG)

Diskutující:  Pavel Sterec (umělec), Jiří Ptáček (kurátor), Michal Mánek (galerista - SVIT)

Křest kalendáře:

Brněnská iniciativa G53 již podruhé vydává limitovanou edici závěsného kalendáře s dvanácti původními grafickými listy od českých výtvarných umělců mladé a střední generace s tématem "when the future becomes reality".

Za vydáním druhého kalendáře opět stojí malířka Natalie Perkof: "Soubor sítotisků jsem poprvé sestavila před rokem jako edici přitažlivou jak pro sběratele umění, tak pro lidi, kteří se za přijatelnou cenu poprvé blíže seznámí s českým současným uměním."

Roli editora nového kalendáře přijal kurátor současného umění Jiří Ptáček. Ten výzvu zastřešil tématem when the future becomes reality: "Kalendáře nám pomáhají orientovat se v blízké budoucnosti. Proto mi přišlo příhodné metaforicky rozvést i do tématu kalendáře." Téma ovšem tvořilo pouze volný rámec pro individuální řešení jednotlivých autorů, v jejichž přístupu se odráží povaha jejich umělecké tvorby.

 

 

Participující umělci:

Alexey Klyuykov

Alice Nikitinová

Marek Meduna

Václav Stratil

Nikola Čulík

Lukáš Karbus

Kamila Zemková

Petr Cabalka

Veronika Vlková a Jan Šrámek

Lenka Vítková

Matěj Smetana

Petr Strouhal

 

Koncert:

Kvartet lesních rohů posluchačů JAMU pod vedením prof. Jindřicha Petráše ve složení:

 

Eva Petrecká

Patricie Šmídová

Barbora Jedelská

Hana Sapáková

 

 

 

Informace

Datum a čas
29/10/2014 18:30
Vstupné
zdarma
Budova
Místodržitelský palác
Typ akce
diskuze

Mapa stránek