#moravskagaleriedoma

Máme zavřeno. Jsme doma. Ale jsme on-line! Přesunuli jsme se do virtuálního světa a dál pro vás připravujeme program. Věříme, že aspoň částečně vykompenzujeme možnost navštívit Moravskou galerii osobně. 

Naši oficiální tiskovou zprávu o chodu galerie v tomto mimořádném období si můžete přečíst zde

Co tedy máme a co chystáme? 

#moravskagaleriedoma

Na našem Facebooku a na stránkách www.moravska-galerie.cz bude teď událostí číslo jedna projekt #moravskagaleriedoma. Budeme ho plnit aktuálními on-line informacemi, které se budou týkat našich sbírek a výtvarného umění a dění obecně.

on-line sbírky

Všechny předměty, které má Moravská galerie ve svých sbírkách, jsou dostupné v databázi: http://sbirky.moravska-galerie.cz/katalog. Můžete se do ní dnes ponořit a vynořit se až za pár týdnů. Z obrazů, soch a dalších děl ve sbírkách pro vás budeme vytvářet i interaktivní zábavu - třeba z pondělí uděláme den instagramových a facebookových stories, můžete se těšit na hádanky a kvízy!

videa  

Chcete-li si připomenout nějakou vernisáž nebo poslechnout rozhovor s umělcem, mrkněte na náš YouTube kanál: https://www.youtube.com/user/videaMG/playlists.

Artotéka

Umění si sice teď domů bohužel nepůjčíte, ale náš nejmladší přírůstek Artotéka vám bude na dálku nabízet krátké svěží rozhovory s umělci, případně pracovní listy ke stažení - jak na webu http://artoteka.moravska-galerie.cz, tak na Facebooku Artotéka Brno.

pro děti

O vaše oblíbené pravidelné programy nepřijdete! Ve středu anglický program o knížkách A proč? Book club, ve čtvrtek Barevná dopoledne a Sobotní ateliéry, které pro vás nachystáme do snadné domácí on-line formy. Ve dnech a časech, na které jste zvyklí, si nalaďte facebookovou stránku Moravská galerie dětem a tvořte s námi - a zároveň doma!  Na našem webu také najdete v záložce Vzdělávání složku MG dětem na doma. Postupně tam vkládáme různá "zkracovátka" dlouhých chvil pro děti jako třeba omalovánky, vystřihovánky nebo hledací hry. 

knihy a publikace

Co naopak chystáme, jsou ukázky z knih nebo publikací, které jsme vydali, plánujeme vydat, nebo jsme na jejich vydání spolupracovali. Postupně vám je budeme servírovat přes náš web a Facebook. Na Facebooku  Knihovny Moravské galerie najdete informace o zajímavých knižních novinkách. 

podcasty

Usilovně pracujeme na vytváření podcastů pro případ, že by vás už bolely oči ze všech těch monitorů. Rádi bychom tak poskytli prostor hercům a moderátorům pro realizaci v těchto nelehkých časech. 

 #moravskagaleriedoma

Přehled aktualit

Informace

Datum vložení aktuality
20/3/2020

Mapa stránek