26. 9. Vernisáž a dětská vernisáž výstavy Cena Jindřicha Chalupeckého 2019 + vernisáž a křest knihy Raději sbírat motýly?

16 H Dětská vernisáž výstavy Cena Jindřicha Chalupeckého 2019

detska cjch

Dětská vernisáž proběhne v 16 H v Herně a hlavním výstavním prostoru Pražákova paláce. 

Jací jsou nejlepší současní čeští umělci do 35 let a co umí? Tvoří nejen videa, malby, keramiku, ale i fresky a jejich díla vyprávějí příběhy. O čem ty příběhy jsou? A jak spolu komunikuje umění a příroda? To vše se dozvíte na dětské vernisáži výstavy Cena Jindřicha Chalupeckého 2019 plné her a osvěžujícího občerstvení. A pozor, v naší Herně na vás čeká velké překvapení!

Více o dětské vernisáži ZDE. 

 

17 H Vernisáž výstavy a křest knihy Raději sbírat motýly?

Motýli

Přijměte srdečné pozvání na vernisáž výstavy Raději sbírat motýly?, která se uskuteční společně se křtem knihy téhož názvu 26. 9. v 17 H v Atriu Pražákova paláce (4. patro).

Výstava v Atriu Pražákova paláce představí portréty Richarda Adama očima umělců, se kterými spolupracoval. Při této příležitosti vznikla publikace, ve které Richard Adam líčí příběhy umělců, s nimiž se v životě setkal. Kniha vzpomínek sleduje jeho více než 40 let trvající cestu, k pochopení nejen současného českého umění. Výstava potrvá do 19. 1. 2020.
Více o výstavě: http://bit.ly/radejisbiratmotyly nebo na FB ZDE

 

 

18 H Vernisáž výstavy Cena Jindřicha Chalupeckého 2019

CJCH 2019 DRUHA

Srdečně Vás zveme na zahájení 30. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, nejprestižnějšího českého ocenění pro vizuální umělce do 35 let. Vernisáž se uskuteční v 18 H na nádvoří Pražákova paláce. 

Více o výstavě >>> Výstava finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019 představuje nové práce skupiny Comunite Fresca (Dana Balážová, Markéta Filipová, Marie Štindlová), Andrease Gajdošíka, Baptiste Charneux, Marie Lukáčové a Pavly Malinové. Třicet let od založení Ceny nese výstava finalistů zcela odlišné poselství, než tomu bylo během prvních ročníků. Letošní ročník je v reakci na současnou klimatickou situaci výrazně definován rozhodnutím pohánět celou výstavu z alternativních zdrojů energie a zároveň si při této příležitosti spočítat a uvědomit, jaká je její přibližná energetická náročnost a uhlíková stopa uměleckého provozu.

Tai Shani

 

18 H Vernisáž výstavy Tai Shani: Tragodía

Zahraničním hostem Ceny Jindřicha Chalupeckého pro rok 2019 je Tai Shani, umělkyně z Velké Británie, která představí zcela nový projekt v rámci intervence v expozici Pražákova paláce ART IS HERE. Více o vernisáži 

Podrobné informace k výstavám: http://bit.ly/cjch2019 nebo na FB ZDE

 

 

19:30 Afterparty

O hudební zážitek se postarají DJky z Brna /Discofilcky/. O vaše chuťové pohárky pak tradičně Pivovar Moravia, Víno77 a PRAHA / Fórum pro architekturu a média. Nádvoří Pražákova paláce. 

 


Přehled aktualit

Informace

Datum vložení aktuality
10/9/2019

Mapa stránek