Nedělní siesta v galerii - Tančící brusinky k výstavě Rytmy + pohyb + světlo

Nedělní siesta v galerii / Tančící brusinky - doprovodný program k výstavě  Rytmy + pohyb + světlo. Impulsy futurismu v českém umění. V 15 hodin výstavou provede její autorka Alena Pomajzlová. A ve spolupráci s kavárnou Podobrazy nabídneme speciální občerstvení - lehký drink s roztančenými brusinkami a kávu.

 

Nedělní siesta v galerii
NEDĚLE K OBRAZU SVÉMU. Neformální odpolední siesty s kurátory, lektory a hosty nejen na aktuálních výstavách a v expozicích.

O výstavě
Rytmy + pohyb + světlo. Impulsy futurismu v českém umění 
Tématem výstavy je otázka zachycení a evokace pohybu, tedy obecněji ztvárnění rychlosti, trvání a času v českém umění první třetiny 20. století. V návaznosti na rostoucí dynamiku moderního života se dostala do popředí zájmu především u italských futuristů, v naší tvorbě však nebyla dosud hlouběji zkoumána. Výstava mapuje, jak a odkud do českého umění motiv pohybu, rytmu a dynamiky přicházel a co znamenal (např. v dílech F. Kupky, O. Gutfreunda, B. Kubišty, K. Teiga, Z. Pešánka a dalších). Je koncipovánainterdisciplinárně a ukáže vedle výtvarného umění i různá technická řešení (optické přístroje, chronofotografie, film). Doprovází ji katalog s odbornými studiemi, dokumentací, reprodukcemi a cizojazyčným resumé.

Vstupné na výstavu je 80 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 170 Kč, skupina 30 Kč/os. Výstava probíhá v Místodržitelském paláci MG, Moravské nám. 1a
Otevírací doba výstavy st-ne 10-18 h, čt 10-19 h

 

_DSC5188.JPGAlena Pomajzlová na vernisáži výstavy Rytmy + pohyb + světlo

Videopozvánka na výstavu:


Fotogalerie k výstavě:

 


Přehled aktualit

Informace

Datum vložení aktuality
25/4/2013

Mapa stránek